Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku

Odsłony: 626

 

26 IV 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się Dzień Otwarty, w którym wzięli udział uczniowie okolicznych gimnazjów chcący zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas gimnazjaliści z Gogołowa, Siedlisk - Bogusz, Parkosza, Dobrkowa, Kołaczyc, Jasła, Wróblowej, Łęk Dolnych, Strzegocic, Zwiernika, Bieździedzy, Lublicy, Sieklówki, Sowiny, Brzostku i  Januszkowic.

Na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji, dzięki którym mogli poznać specyfikę naszej szkoły oraz panujący w niej klimat a przy okazji zapoznać się z oferowanymi przez nas kierunkami kształcenia, takimi jak: w zakresie technikum - technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, a w zakresie branżowej szkoły I stopnia - cukiernik oraz mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Uczniowie pod opieką nauczycieli naszej szkoły przygotowali dla młodszych kolegów interesujące pokazy i warsztaty z zakresu zarówno żywienia, mechanizacji jak i architektury krajobrazu. Gimnazjaliści zapoznali się z carvingiem, czyli kulinarną sztuką rzeźbienia w owocach i warzywach, podjęli pierwsze próby tworzenia dekoracji  ciast  oraz  ozdób cukierniczych z masy cukrowej i karmelowej a także zdobienia kawy. Ponadto wzięli udział w pokazie robienia drinków bezalkoholowych oraz zapoznali się z zasadami zdrowego stylu życia. Mogli również podziwiać oraz degustować prawdziwe arcydzieła wyrobów cukierniczych i kulinarnych.

Najwięcej emocji wśród przyszłych absolwentów gimnazjów budziły  chwile spędzone za kierownicą szkolnego samochodu do nauki jazdy  i ciągnika rolniczego  New  Holland TD5.105 podczas próbnej jazdy na szkolnym placu manewrowym, pokaz sterowania ciągnika systemem „iso pilot” oraz  konkurs zmiany koła. Gimnazjaliści zapoznali się także z tajnikami  fachu kowalskiego, obejrzeli ekspozycję wyrobów kowalstwa artystycznego oraz sprzęt spawalniczy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również  prezentacja kierunku technik architektury krajobrazu, w ramach której gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z projekcją multimedialną dotyczącą  ww. zawodu, obejrzeć  materiał szkółkarski - krzewy i drzewka ozdobne, a także prace uczniów przedstawiające projekty ogrodów i kompozycje  kwiatowe.  Dla chętnych zostały zorganizowane zajęcia rysunku „Każdy potrafi rysować”, które dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Zwiedzanie szkoły uświetnił występ zespołu muzycznego oraz poczęstunek przy grillu, w czasie którego gimnazjaliści mogli swobodnie porozmawiać z uczniami i nauczycielami naszej szkoły, zdobyć szczegółowe informacje  dotyczące funkcjonowania naszej placówki oraz dowiedzieć się, dlaczego warto kontynuować w niej naukę.

Nasz Zespół to szkoła, w której panuje przyjazna atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka. Jej kameralny charakter sprawia, że każdy uczeń czuje się w niej bezpiecznie i komfortowo. Ma zapewnione odpowiednie  warunki zarówno do zdobywania wiedzy i umiejętności jak i rozwijania zainteresowań.

Dziękujemy gimnazjalistom za tak liczne przybycie i zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz życzymy im trafnych decyzji  w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej.

Joanna Betlej, fot. G. Kolbusz i M. Dziedzic

Zobacz zdjęcia