ZAJĘCIA OTWARTE W II TAK

Odsłony: 498

W dniu 09.05. 2018 r. odbyły się  otwarte zajęcia praktyczne (urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu)w klasie II technikum architektury krajobrazu. Tematem 5 godzinnych zajęć było „Wykonanie dekoracji roślinnych w kloszach, pojemnikach, drewnianych skrzynkach”. 

Głównym celem tych zajęć było poznanie techniki decoupage   polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (w tym wypadku drewno i szkło) wzoru wyciętego z serwetek. Uczniowie zapoznali się z techniką serwetkową wykonywania decoupage i stosowanymi w niej preparatami oraz kolejnością działań w wykonaniu zdobień. Każdy z uczniów opracował własny projekt zdobienia swojego przedmiotu. Chociaż technika decoupage wymaga staranności i cierpliwości, uczniowie z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Mimo, że żaden z uczniów nigdy wcześniej nie ozdabiał przedmiotów techniką decoupage,  to obawy iż może za pierwszym razem się nie udać, okazały się nieuzasadnione. Uczniowie w pięknie ozdobionych przez siebie pojemnikach wykonali kompozycje roślinne i  zaprezentowali je obserwatorom zajęć, którzy byli zachwyceni efektami ich pracy. Każdy z uczniów sprecyzował co sprawiło mu największą  trudność przy ozdabianiu przedmiotu nowo poznaną techniką. Na koniec uczniowie stwierdzili, że chcieli by aby powtórzyć takie zajęcia, uznając, że mogli by wówczas, po zdobyciu doświadczeń na odbytych zajęciach, bardziej odważnie podejść do tematu i zastosować dodatkowe zdobienia których za pierwszym razem nie odważyli się zastosować, w obawie o zniszczenie pracy. Mam nadzieję, że uda się nam takie zajęcia powtórzyć.

Efekty pracy uczniów prezentuję poniżej.

prowadzący zajęcia: Anna Fundakowska