Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Odsłony: 331

 

Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Brzostku młodzież naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel bardzo serdecznie  powitała  całą społeczność szkolną.

Ciepłe słowa pełne otuchy i sympatii skierowała w szczególności do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. W swoim przemówieniu podkreśliła jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego  ucznia są  frekwencja i rzetelna praca od samego początku.

Pierwszy dzień roku szkolnego w naszym Zespole  to jednocześnie dzień wręczania świadectw, nagród- uczniom klas trzecich, którzy zakończyli praktyki zawodowe. Gratulujemy młodzieży wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

1 września to także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Młodzież klasy II TŻ w krótkiej części artystycznej wspomniała o tych, którzy oddali życie za ojczyznę, którzy poświęcili swą młodość, aby następne pokolenia mogły żyć w wolnej Polsce.

                                                                                                                         Małgorzata Augustyn