Nasz udział w Gminnych Dożynkach 2018 r.

Odsłony: 836

Podobnie jak w latach poprzednich, zgodnie z piękna tradycją włączyliśmy się obchody Święta Dożynkowego Gminy Brzostek, które w tym roku obchodzono w  Siedliskach - Bogusz.

Staranne przygotowania uczniów do uroczystości zaowocowały piękną prezentacją szkoły. Święto rozpoczęło się Mszą Świętą Dożynkową w Kościele Parafialnym, na której poświęcono dziękczynne wieńce dożynkowe poszczególnych sołectw brzosteckich.W delegacjach wieńcowych obok gospodyń i gospodarzy godnie i dumnie prezentowali się także nasi uczniowie.Barwny korowód dożynkowy rozpoczął część obrzędu przekazania  Chleba Gospodarzom Dożynek. Uczniowie naszej szkoły częstowali uczestników uroczystości tym sprawiedliwie podzielonym Pierwszym Chlebem z tegorocznych zbóż.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wesołe spotkania i rozmowy. Przy stoisku naszej szkoły było szczególnie gwarnie. Suto zastawione dożynkowymi przysmakami stoły i ciekawie zaaranżowane dekoracje zwracały uwagę gości, wśród których najwięcej było naszych uczniów, absolwentów, rodziców i sympatyków.Przy pięknej pogodzie i dobrej muzyce bawiliśmy się wspaniale, co dobrze wróży na cały przyszły rok mozolnej pracy w polu.w domu i w szkole.

Ewa Czyrnia