NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W BRZOSTKU

Odsłony: 310

7 września 2018r. nasza biblioteka po raz kolejny włączyła się w obchody ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.

W roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie kl. I TŁ ( Justyna Kudłacz, Karolina Wróbel, Izabela Zbylut, Łukasz Matyasik), II TŻ (Dominika Płaziak), III TŻ (Julia Żygłowicz, Aldona Michońska, Wiktor Jarmusz), IV TM (Wojciech Zastawny)   czytali w obecności  całej społeczności szkolnej fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego traktujące o odradzającej się i odrodzonej Polsce. Wspólna lektura pozwoliła nam przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku, wzbudzić refleksję nad dziejami ojczystymi, a   zarazem uczcić Jubileusz.

T. Młyniec, J. Betlej