WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH TECHNIKUM

Odsłony: 320

W dniu 20 września 2018r. klasy pierwsze technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum architektury krajobrazu odbyły pierwszą jednodniową wycieczkę klasową – do Parku Linowego w Jaśle. Opiekunami były wychowawczynie: Małgorzata Jop i Mariola Świszcz oraz nauczycielka zawodu Małgorzata Kolbusz.

Wybraliśmy właśnie taką ciekawą formę relaksu i aktywności fizycznej na wysokości, połączoną z nutką szaleństwa.

Przed pokonaniem wyznaczonych tras uczestnicy odbyli szkolenie i założyli na siebie sprzęt zabezpieczający. Wszyscy uczniowie pokonali pod okiem instruktorów z jasielskiego MOSIR-u większość wyznaczonych tras, dopingując się wzajemnie. Najsprawniejsi i najodważniejsi weszli nawet kilkakrotnie na najtrudniejszą trasę czerwoną. Wyjątkowe warunki ekstremalnego sportu, jaką jest wspinaczka linowa, pozwoliły na lepsze poznanie się i integrację zespołów klasowych.

Niektórzy skorzystali również z dodatkowej atrakcji jaką były wyścigi i skoki na torze z przeszkodami na rowerach BMX.

Po takim teście sprawności, odwagi i sprytu czekała na uczestników kolejna frajda - pieczenie  kiełbasek. Przy rozmowach koleżeńskich i dzieleniu się wrażeniami czas minął niepostrzeżenie.

Atrakcje wspinaczkowe przy wyjątkowo pięknej, letniej pogodzie na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Małgorzata Jop

Zdjęcia: M. Jop i M. Świszcz