Kinga Pruchnik nagrodzona

Odsłony: 321

 

 W poniedziałek 15 października w Filharmonii Rzeszowskiej uczennica klasy 4 technikum  architektury  krajobrazu Kinga Pruchnik  otrzymała  nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za  wybitne osiągnięcia naukowe w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu” .

            Kinga w ubiegłym roku  szkolnym została finalistką eliminacji centralnych XLII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku architektura krajobrazu. Poza tym wyróżnia się wysokimi wynikami nauczania i aktywnością we wszystkich sferach życia szkoły. Grała główną rolę w spektaklu "Inka - zachowałam sie jak trzeba" oraz występowała w przedstawieniu "Moralność pani Dulskiej". Wnosi duży wkład w działalność Kawiarenki Literackiej. Systematycznie bierze udział w różnych konkursach.

            Program wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu” samorząd województwa podkarpackiego realizuje od 2008 roku. Utalentowana młodzież, odnosząca sukcesy w różnych dziedzinach otrzymuje stypendia lub jednorazowe nagrody pieniężne. Trafiają one do uczniów podkarpackich szkół od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż.

          W poniedziałek 15 października nazajutrz po Dniu Edukacji Narodowej w auli Filharmonii Rzeszowskiej im. Artura Malawskiego zebrało się ponad dwustu uczniów razem ze swoimi rodzicami i wychowawcami. Gala, w czasie której nagrody wręczał osobiście Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl była połączona z bogatym programem artystycznym stworzonym przez zespoły muzyczne i taneczne.

                                                                                       Anna Hudyma