IV Konkurs Piosenki Religijnej

Odsłony: 377

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 17 października 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, odbył się IV Konkurs Piosenki Religijnej. Do naszej szkoły przybyło łącznie 14 uczniów z ośmiu szkół powiatu dębickiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Ksiądz Marek Mnich Proboszcz Parafii Brzostek, pani Marta Król dyrektor Centrum Kultury  i Czytelnictwa w Brzostku, pan Paweł Pietruszka nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle.

Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach, jako soliści oraz zespoły wokalno-instrumentalne. W komisji oceniającej prezentacje uczniów zasiedli: pan Paweł Pietruszka nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle, jako przewodniczący jury, pani Marta Król dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, pani Teresa Młyniec nauczyciel bibliotekarz oraz pani Dorota Machaj nauczyciel przedmiotów zawodowych . Konkurs prowadziła pani Małgorzata Kmiecik pedagog szkolny, o stronę techniczną natomiast zatroszczył się pan Józef Nawracaj nauczyciel historii i chemii. O słodki poczęstunek zadbała pani Ewa Czyrnia i pani Małgorzata Augustyn nauczycielki przedmiotów zawodowych.

Po uroczystym rozpoczęciu konkursu przez panią dyrektor Katarzynę Grygiel, do prezentacji swoich utworów  przystąpili młodzi artyści. W kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła Weronika Kurek uczennica Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz, drugie miejsce wywalczyła Emilia Madejczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Dunajska, uczennica Szkoły Podstawowej w Nawsiu Brzosteckim. W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Jodłowej: Weronika Kloczkowska, Weronika Kieca, Karolina Kita, Bartłomiej Zawiślak oraz Piotr Rdzak. Drugie miejsce w tej kategorii przyznano uczniom Szkoły Podstawowej w Dobrkowie: Martyna Lenczowska, Nicola Sojka, Wiktoria Barycza.

Niestety jury oceniające występy uczniów mogło przyznać tylko trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, ale wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom zdolności muzycznych. Należy wspomnieć, iż Szkołę Podstawową w Brzostku na równie wysokim poziomie prezentowała Gabriela Płaziak, Szkołę Podstawową w Błażkowej Kornelia Węgrzyn, Szkołę Podstawową w Pilźnie Aleksandra Kaczka.

Fundatorami nagród tegorocznego konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za przygotowanie do występów oraz za udział. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne edycje naszego konkursu.  

                                                                                                                      Agnieszka Płaziak, fot. Grzegorz Kolbusz