JULIA I SYLWIA PONOWNIE NAJLEPSZE

Odsłony: 232

 

Finał XI Turnieju Wiedzy o Szkole i Jej Patronie odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 16 października 2018r. - dokładnie w 40. rocznicę wyboru Papieża Polaka. Rywalizowały ze sobą cztery dwuosobowe zespoły, które we wcześniej przeprowadzonym etapie pisemnym uzyskały największą ilość punktów.

Byli to uczniowie następujących klas: 4 TŁ – Michał Raś i Arkadiusz Nawracaj, 3 TŁ – Sylwia Sondej i Julia Żygłowicz, 1 TŁ – Karolina Wróbel i Sylwia Siedlarska oraz 2 TMRiA – Michał Dudek i Adrian Drzyzga.

Uczniowie w zaciętej rywalizacji odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania dotyczące historii Szkoły, jej obecnego funkcjonowania oraz faktów z życia i pontyfikatu Patrona – świętego Jana Pawła II.

W tym roku ponownie największą wiedzą i szczęściem w losowaniu pytań o różnym stopniu trudności wykazały się uczennice klasy 3 TŁ, zajmując zasłużone I miejsce. To ich kolejny sukces, ponieważ przed rokiem również zwyciężyły.

Kolejni laureaci to: II miejsce - klasa 4 TŁ, III miejsce - klasa 2 TMRiA, zaś IV miejsce - klasa 1 TŁ.

Pamiątkowe dyplomy oraz interesujące nagrody uczestnikom konkursu wręczyli członkowie Jury: dyrektor pani Katarzyna Grygiel oraz organizatorki Turnieju –  wicedyrektor pani Anna Hudyma i lider Komisji Wychowawców Klasowych pani Małgorzata Jop.

XI Turniej sprawnie poprowadziły uczennice klasy 4 TŁ: Paulina Bieszczad, Patrycja Czarnecka i Elżbieta Wadas. Zmagania koleżanek i kolegów gorąco dopingowała młodzież klas pierwszych, nagradzając dobre odpowiedzi brawami.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom! Podziwiamy ich wiedzę i pracę włożoną w przygotowanie do konkursu.

Małgorzata Jop, fot. Sławomir Chodór