100 DRZEW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Odsłony: 283

26 października w piątek odbyła się ogólnopolskiej akcja pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę”. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie przed szpitalem uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami, także uczniowie klasy I TAK z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku . Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Dorota Machaj

Zobacz zdjęcia