DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Odsłony: 250

 

Dnia 23 listopada bieżącego roku przedstawiciele klas - uczniowie 1 TM, 1 TAK, 1 TŻ oraz 2 TŻ pod opieką Pani Margarety Stelmach wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości, który został zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie.

Program imprezy obejmował:

Spotkanie z przedsiębiorcą którym była Pani Elżbieta Klimko - właścicielką firmy EMANO w Krośnie. Wyżej wymieniona firma jest wiodącym producentem stojaków, regałów i ekspozytorów reklamowych.  W tym roku została wyróżniona Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą za najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmę. Właścicielka firmy zaprezentowała swoją firmę zwracając szczególną uwagę na następujące aspekty takie jak:

- przebieg promocji firmy;

-  oddziaływanie na konsumenta;

- punkt sprzedaży w wyizolowanym miejscu;

- pozycjonowanie produktu;

- przygotowanie narzędzi pod marketing;

- marketing ,

- merchandising,

- szerokie spektrum reklamy

- pozycjonowanie produktu i reklamy na rynku.

 Po wykładzie odbyła się krótka przerwa kawowa, a następnie uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy i uczestniczyli  w następujących  warsztatach:

  1. "Wprowadzenie do programu Open Project".
  2. "Budowanie wizerunku. Wystąpienia publiczne i prezentacje".
  3. "Inwentyka - czyli kreatywność w biznesie i na co dzień".

             Uczniowie naszej szkoły wybrali warsztat trzeci czyli "Inwentykę" który został poprowadzony przez Panią dr Beatę Ujda - Dyńka. Celem tych warsztatów było przedstawienie skutecznych technik pobudzania zdolności i możliwości twórczych, pokonywania schematów w myśleniu, rozwijania giętkości i oryginalności myślenia oraz uświadamianie sobie potencjału twórczego i zachęcenie do poszukiwania oryginalnych rozwiązań w życiu codziennym.

 Margareta Stelmach