"Intelektualna zabawa"

Odsłony: 229

Dnia  29.11.2018 odbyła się wycieczka klasy 3 TŁ wraz z wychowawcą Margaretą Stelmach oraz opiekunem Dorotą Machaj do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. W ramach Tygodnia Instytutu Politechnicznego uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w intelektualnej, kreatywnej i nietuzinkowej zabawie, w formie Escape Rooms, pod nazwą Inżynierska robota 2. Zadaniem młodzieży było szukanie kodów, kluczy, wskazówek a przede wszystkim uczenie się przez zabawę. Uczniowie musieli przejść przez 6 tematycznych pokoi w jak najkrótszym czasie. Oto wykaz:

  • Budowlany potrzask
  • Energetyczny labirynt
  • Jaskinia hydraulika
  • Wirtualna ucieczka
  • Groźna maszynownia
  • Pułapki umysłu

Nasza szkoła wystawiła 4 zespoły niestety nie stanęliśmy na podium ale za to dobrze się bawiliśmy. Odgadliśmy hasło zabawy które brzmiało: ZABAWA, INTEGRACJA, WIEDZA. Oczekując na wejście do wyżej wymienionych pokoi mieliśmy możliwość zobaczenia robotów skonstruowanych z klocków lego i sterowanych przez smartphone.

Koło godziny 13:30 zadowoleni i pełni wrażeń jak również przemyśleń udaliśmy się w drogę powrotną.

                                                                                                                                                                                                                   Margareta Stelmach