Kolejny sukces Natalii Gwiżdż.

Odsłony: 174

 

11.01.2019 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala IV Konkursu Historycznego „Wojna polsko – bolszewicka 1919- 1920 w obronie granic.”, w trakcie której uczennica kl. IV Technikum Architektury Krajobrazu Natalia Gwiżdż została nagrodzona za swoje prace plastyczne. Natalia wykonała projekt serii znaczków pocztowych.

Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci rtm. Witolda Pileckiego, któremu patronował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Prezes Jarosław Szarek. W skład komitetu organizacyjnego konkursu wchodzili min. córka i syn rtm. W. Pileckiego Zofia Pilecka – Optułowicz i Andrzej Pilecki. 

Gratulujemy Natalii tego znaczącego sukcesu, gdyż konkurs miał zasięg międzynarodowy i jej prace konkurowały nie tylko z innymi przesłanymi z Polski, ale także z USA, Kanady, Grecji, Egiptu czy Ukrainy.

Małgorzata Kmiecik