Dobre kierunki na przyszłość – otwarte wykłady akademickie

Odsłony: 132

W dniu 28 stycznia 2019 r. na zaproszenie lidera Komisji Wychowawców Klasowych Małgorzaty Jop przybyli do naszej szkoły pracownicy naukowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Prof. nadzw. dr hab. Emilian Zadarko z Instytutu Kultury Fizycznej zaprezentował wykład „Zachowania prozdrowotne młodzieży czyli dlaczego warto być w ruchu”. Jako trener tenisa, doświadczony instruktor narciarstwa, piłki siatkowej i żeglarstwa oraz autor licznych publikacji z zakresu treningu sportowego i zdrowotnego w interesujący sposób przedstawił uczniom wpływ stylu życia na zdrowie współczesnego człowieka. Swoją prelekcję zakończył aktualnym i dzisiaj powiedzeniem Ocellusa, że Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu.

Następnie mgr inż. Elżbieta Brągiel z Zakładu Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności przedstawiła młodzieży zagadnienia dotyczące merchandisingu w sprzedaży produktów żywnościowych.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie następujących klas: 1 TMRiA, 4 TM, 4 TŁ oraz 1 ZS.

Małgorzata Jop

zdjęcia: Grzegorz Kolbusz i Małgorzata Jop