O rewolucji neomarksistowskiej na wykładzie...

Odsłony: 81

 

W dniu 7 marca 2019 roku uczennice naszej szkoły, wyróżniające się zainteresowaniami w dziedzinie historii i wiedzy o społeczeństwie, wzięły udział w prelekcji pana dr Michała Wojnowskiego pt. „Rewolucja neomarksistowska jako narzędzie transformacji społeczeństw w XXI wieku”.

Wykład odbył się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Większość Europejczyków wciąż pozostaje w błędnym przeświadczeniu, że komunizm został pokonany i już nigdy nie wróci bo był zły, tym bardziej, że osiągnęliśmy już demokrację, która nigdy nie przeminie bo jest dobra. Mniej spostrzegawczy myślą nawet, że współczesna Europa, dzięki demokracji, nieustanie poszerza zakres wolności, a niektórzy są nawet w stanie uwierzyć, że wciąż funkcjonuje w niej system kapitalistyczny. Tymczasem trzeba z całą mocą podkreślić, że ideologia marksistowska nie tylko nie umarła wraz z upadkiem imperium sowieckiego, ale w dodatku jest dziś na zachodzie Europy.

Na początku lat 90 ubiegłego wieku Związek Radziecki i blok komunistyczny zostały zlikwidowane, marksizm i komunizm uznane zostały za zamknięty rozdział historii, a dawne państwa komunistyczne z entuzjazmem przyjęły ideologię Zachodu, wyobrażając sobie, że jest to ideologia wolności. Tymczasem marksizm został wymyślony na Zachodzie przez zachodnich inteligentów i nawet jeśli ponosił klęski rozwijał się tam bez przeszkód. Dostosowywał się do zmieniających się warunków i w drugiej połowie XX wieku stał się dominującą ideologią cywilizowanego świata, formatującą umysły współczesnych ludzi.

 Rewolucja neomarksistowska (antykulturowa) jest dziś na zachodzie w bardzo zaawansowanym stadium i stanowi zagrożenie dla zachodniej cywilizacji.

Ludzie obserwujący Europę pod kątem zagadnień politycznych i społeczno-gospodarczych coraz częściej zadają pytanie – czy Świat Zachodu przypadkiem nie zwariował?

Charakterystycznym zjawiskiem naszych czasów jest na przykład gigantyczna zmiana w podejściu do dwóch wielkich religii – chrześcijaństwa i islamu. Nienawiść wobec chrześcijaństwa jest nieustannie podsycana przez instytucje, które powinny chronić europejskie korzenie, a nie je zwalczać. Utopijna wizja syntezy „nowoczesnej”, „postępującej” Europy unijnej z cywilizacją arabską na obszarze Starego Kontynentu czyli w praktyce multi-kulti-dżihad jest wdrażana na siłę, mimo coraz mocniejszego sprzeciwu Europejczyków. Przymusowe kwoty, groźby kar finansowych, a nawet użycia siły wobec państw, które nie chcą u siebie rzeszy muzułmańskich imigrantów to praktyki totalitarne. Innym przykładem rewolucji neomarksistowskiej jest systemowe narzucenie Zachodowi ideologii Gender z jej twierdzeniem, że płeć ma charakter kulturowy w związku z czym podlegać może wielokrotnym zmianom w ciągu życia człowieka. Promocja tak zwanych „małżeństw homoseksualnych, transseksualizm, oraz innych form „ekspresji seksualnych” i seksualizacji dzieci przez tzw. „edukatorów” stały się oficjalną polityką takich organizacji jak WHO, ONZ i UE; przekładane na normy prawne.

Kolejnym przykładem rewolucji neomarksistowskiej jest dawna koncepcja „poprawności politycznej”, czyli zachowania szacunku i kultury w dyskursie politycznym. Efektem paranoi politycznej poprawności jest relatywizm moralny oraz uznanie tzw. absolutnej „tolerancji” za najwyższą wartość „nowoczesnego” społeczeństwa.

Taka dywersja wobec cywilizacji zachodniej jak działalność ruchów wyrosłych na bazie ideologii Gender, instalowanie islamu w Europie, paranoja politycznej poprawności czy wojna z chrześcijaństwem ma wiele przyczyn. To są skutki postępującej tam rewolucji.

Dziś w epoce mass mediów przyjmujemy, że jeśli gdzieś na świecie wybucha rewolucja, to natychmiast wszyscy o niej wiemy. Inaczej jest kiedy rewolucji nie widać gołym okiem. Gdy wprawdzie zauważamy niepokojące zmiany w otaczającej nas rzeczywistości, ale nie znamy ich prawdziwego źródła. I właśnie o tych źródłach, o historii marksizmu oraz o współczesnej rewolucji opowiadał pan dr Michał Wojnowski.

Myślę, że przygotowana przez prowadzącego prelekcja, pozwoliła młodzieży lepiej zrozumieć procesy i zmiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie.

                                                                                                                                                                                                            Agnieszka Płaziak