Filtr

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku ogłasza przetarg na sprzedaż samochodów. Pojazdy objęte postępowaniem: Autosan H9-35, Fiat UNO.

Praktyka w Holandii 2011

 

Praktykę w Holandii rozpocząłem  9 maja 2011r, lecz na miejscu byłem już 7 maja 2011r. Zostałem zakwaterowany w mały miasteczku „Meterik” w którym znajdował się polski kościół oraz sklep z polskimi artykułami spożywczymi. W pierwszy dzień opiekunki zapoznały mnie z trasą ,którą miałem jeździć do pracy oraz z ogólnie przyjętymi zasadami w miejscu zakwaterowania. Do pracy dojeżdżałem około 10 kilometrów  wypożyczonym rowerem.

W moim miejscu zakwaterowania mieszkało około 12 osób z całej Polski, wszyscy byli bardzo mili, szybko się zapoznaliśmy i polubiliśmy. Każdego dnia wyznaczony pokój miał dyżur.Podczas tego dyżuru trzeba było wysprzątać korytarz, kuchnie, prysznice oraz łazienkę.

Studniówka 2011

Jak nakazuje tradycja, najpierw był polonez. potem przemówienia, podziękowania, kwiaty,balowe suknie i zabawa do rana.

Zobacz zdjęcia

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 16.12.2010 r w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to otrzymują najlepsi uczniowie z danej szkoły. Z terenu Podkarpacia zostało wyróżnionych 244 uczniów.

Z Naszej Szkoły za wybitne osiągnięcia edukacyjne stypendium otrzymały:

  • Dorota Jachym- uczennica klasy 2LU
  • Iwona Kuczek – uczennica klasy III TŻa


Uroczystość rozpoczął Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas, który następnie odczytał list gratulacyjny Wojewody Podkarpackiego, pani Małgorzaty Chomycz skierowany do stypendystów. Po krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez dziewczęta z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty wręczył młodzieży dyplomy podpisane przez Premiera Donalda Tuska.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Sprawozdanie z Wigilii klasowej

W dniu 15 grudnia 2010 roku nasza klasa (ITŻ ”b” i klasa ITM) zorganizowaliśmy wigilie klasową. Wszyscy przez cały tydzień bardzo ciężko pracowaliśmy podczas przygotowań.W klasie podzieliśmy się na 2-3 osobowe grupy, a każda z nich miała inne zadanie do wykonania.


W środę w godzinach 800- 935 zebraliśmy się z naszym wychowawcą Jackiem Berrahalem w klasie 27 (chłopcy ułożyli stoły a dziewczyny zajęły się przygotowaniem posiłku i dekoracjami). Na wigilie zaprosiliśmy też panią profesor Teresę Młyniec oraz panią  profesor Danutę Wójcik.


Około godziny 830 przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie szczere życzenia, a następnie zasiedliśmy do stołu by skosztować przygotowanych przez siebie potraw.Po posiłku wspólnie śpiewaliśmy kolędy i panowała bardzo miła atmosfera. Moim zdaniem każdy z nas był zadowolony i mamy nadzieje że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować z naszym wychowawcą tak miłe spotkanie klasowe.

Wigilia szkolna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

Zobacz zdjęcia - fot. Grzegorz Kolbusz

Po konkursie papieskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 uczniów naszej szkoły: Dorota Strojek (IV TŻ), Marzena Michońska (IV TŻ), Agata Krawiec (II TŻ), Andżelika Krawczyk (II TŻa), Magdalena Kaczmarek (II TŻa) i Marcin Jedziniak (II TŻ a) zostało finalistami V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. 23 października 2010 r. wzięli udział w gali rozdania nagród, która odbyła się w Instytucie Jana Pawła II w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się msza świętą, której przewodniczył ks. Prymas Senior Józef Glemp. Msza odprawiona była w intencji uczestników konkursu oraz rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Do zgromadzonych krótkie przemówienia wygłosili ksiądz Prymas oraz pani Barbara Tomkiewicz- przedstawicielka kuratorium. Laureaci i finaliści zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. W czasie gali z koncertem wystąpił zespół Tawroe z parafii św. Ojca Pio w Warszawie. Pan Paweł Zuchniewicz- dziennikarz, autor książek o Janie Pawle II wygłosił wykład „Jan Paweł II- papież mediów”. Później był czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy i zjedzenie obiadu.Po uroczystościach uczniowie pod opieką pani  Anny Hudymy zwiedzili Stare Miasto, Zamek Królewski, Plac Piłsudskiego.

/an/

Zobacz zdjęcia

KONKURS MITOLOGICZNY

Dnia 26 listopada 2010 roku odbył się konkurs mitologiczny. Składał się on z trzech części. Pierwsza polegała na przedstawieniu inscenizacji wybranej sceny mitologicznej, druga na zaprezentowaniu wykonanego wcześniej przez uczniów plakatu przedstawiającego interpretację dowolnego frazeologizmu mającego swe źródło w mitologii. W ostatniej części natomiast reprezentanci poszczególnych klas musieli wykazać się znajomością MitologiiJana Parandowskiego.

      Udział w konkursie wzięli uczniowie klas pierwszych: kl. I TŻa (Paweł Nylec, Agnieszka Reguła, Katarzyna Golec, Kinga Kukla, Stanisław Jedziniak, Urszula Chajec, Artur Skowron, Tomasz Skocz, Mateusz Straciło, Monika Łukasik, Grzegorz Nowak), ITM (Karol Berek, Paweł Noga, Marcin Serwatka, Mariusz Gil) i ITŻb (Gabriela Wojdyła,Ewelina Komisarz, Sylwia Szczepanik, Paulina Krawczyk, Karolina Hodur). Jury w składzie: vice dyrektor Anna Fundakowska, profesor Bogdan Stelmach i ksiądz Zbigniew Pałka pierwsze miejsce przyznało klasie ITŻa, która zdobyła 52 punkty, drugie klasie ITM, natomiast trzecie klasie ITŻb. 

     Bardzo duże wrażenie na obserwatorach turnieju zrobił występ klasy ITŻa, która przedstawiła epizod z życia Tezeusza. Uczniowie wcieleni w postacie bohaterów mitologicznych oddali atmosferę życia greckich herosów. Jak sami stwierdzają: „Najtrudniejsze w tej konkurencji było przygotowanie dekoracji oraz odpowiednich kostiumów”.

     Największą wiedzą z zakresu Mitologiiwykazał się uczeń klasy ITM – Marcin Serwatka, który udzielił odpowiedzi na siedem z ośmiu pytań. Brał on udział także w I części konkursu. Wraz z Karolem Berkiem i Mariuszem Gilem przedstawił inscenizację fragmentu mitu o Syzyfie.

     Wiele wysiłku włożyli uczniowie także w przygotowanie plakatu. Poprzez rysunek przybliżyli znaczenie takich związków frazeologicznych jak puszka Pandory i w objęciach Morfeusza.

     Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do konkursu, wykazali się dużą znajomością mitów greckich. Rywalizacja była zacięta. Wygrali jednak najlepsi.

Joanna  Betlej

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 30 XI 2010 odbyły się otrzęsiny klas I. Rozpoczęły się o godz. 10:30 na sali gimnastycznej, imprezę prowadzili Dawid Rynkar i Paulina Barbarzak z klasy IV TM i II LU. Nagrodą za najlepsze wyniki w otrzęsinach był certyfikat zwalniający klasę  z pytań ustnych i kartkówek w następny dzień.

Po przywitaniu uczestniczących w otrzęsinach klas I rozpoczęły się konkurencje. Z każdej klasy losowano po kilka osób, które miały się stawić do wyznaczonych zadań. Jak wszyscy się spodziewali uczniowie bez mobilizacji ze strony starszych kolegów nie wyszliby przed szereg. Jednak klasa IV TM miała aż nadto dużo zapału i z ogromną satysfakcję wyławiała pierwszaków. Konkurencja 1 polegała na sprawdzeniu zmysłu smaku. W kubkach znajdowały się tajemnicze mikstury podawane do degustacji. Uczniowie z zawiązanymi oczami sprawdzali co kryje się w naczyniach. Konkurencja 2 to śpiewanie tekstów z różnych gazet oraz odpowiadali na pytania z zakresu „czy znasz swoich nauczycieli?”.

Konkurencja 3 polegała na sprawdzeniu znajomości przezwisk uczniów ze starszych klas. Niestety pierwszaki nie popisały się tutaj dużą wiedzą. Konkurencja 4 był to slalom z zawiązanymi oczami wokół pachołków. Celem tego zadania było sprawdzenie zmysłu słuchu. 1 osoba miała zawiązane oczy i krążyła wokół słupków a 2 udzielała jej rad jak iść, by ich nie przewrócić. W konkurencji 5 pierwszaki prezentowały wiedzę na temat swojej klasy,  w 6 tańczyli trzymając balony między sobą w taki sposób by nie pękły.

Uczniowie klas pierwszych poprzez przeprowadzone próby udowodnili, że zasługują na to by stać się członkami  naszej szkolnej społeczności. Po zakończeniu otrzęsin wszyscy w dobrych humorach wracali do swoich klas.

M. Stelmach

Wyjazd do kina ZORZA

W dniu 25.10.2010 roku nasza klasa 2LU i klasa 4TM, pod opieką pani Grygiel i pani Stelmach udała się do kina „Zorza” w Rzeszowie na film pt. „Pirania” w technologii 3D. O godzinie 8.00 wyjechaliśmy spod szkoły i dzięki naszemu kierowcy podróż była miła, krótka i przyjemna. Do celu dotarliśmy na godzinę 9.30. Przy popcornie z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie filmu. Gdy ta chwila wreszcie nadeszła, wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Film zaskoczył nas swoją jakością i efektami. Po zakończeniu seansu bezpiecznie wróciliśmy do domu nucąc wesołe piosenki.Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.

Dorota Jachym i Ewelina Czekaj-uczennice klasy 2 LU

Samorząd uczniowski

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkół

im. Jana Pawła II w Brzostku


Anna Żurowska, Joanna Papiernik z Opiekunem RSU Dorota Machaj

dniu 29.09.2008r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Z listy kandydatów: Joanna Papiernik IITŻ, Anna Żurowska IITŻ, Mariola Chajec IITA, Dawid Żoładz IIITŻ, Paweł Stasiowski IIITM, Piotr Mateja IIITŻ

wybrano:

  • PRZEWODNICZĄCY: Anna Żurowska
  • Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Joanna Papiernik
  • SEKRETARZ: Mariola Chajec
  • SKARBNIK: Dawid Żołądź

Lista wszystkich głosów: 353, Głosy ważne: 351, Głosy nieważne:2

Komitet wyborczy w składzie: Katarzyna Szarek, Dorota Strojek, Kinga Bielecka

Zarząd Samorządu Uczniowskiego to jedna z ważniejszych instytucji w szkole. Zajmuje się przede wszystkim organizowaniem szeregu imprez dla uczniów, aby urozmaicić niekiedy nudne życie szkolne.